شرکت میوتای ژاپن

معرفی کمپانی میوتای ژاپن

میوتا نامی پرآوازه و معروف در زمینه تولید انواع ساعت مچی لوکس است که در کشور ما این نام را بیشتر بخاطر تولیدات این شرکت در زمینه موتور ساعت مچی میشناسیم. این کمپانی خوش نام در کشور ژاپن قرار دارد و تاریخ تاسیس آن به سال ۱۹۵۹ در همین کشور برمی گردد.

سطح کیفی بالای محصولات تولید شده توسط شرکت میوتا “Miyota” به حدی بالاست که رقیب بسیار جدی برای رقیبان سویسی بشمار می آید و بسیاری از برندهای معروف جهان نیز از موتورهای این برند در محصولات خود استفاده می نمایند.

شرکت میوتای ژاپن

در سال ۱۹۵۹ شرکت میوتا تحت نام Miyota Precision قرار داشت که در سال ۱۹۶۰ به صورت گسترده و رسمی شروع به فعالیت خود در زمینه اسمبل کننده ساعت های مچی نمود.

سال ۱۹۶۳ شرکت Cimeo precision که در زمینه تولید جواهرات که قابل نصب روی ساعت مچی بودند شروع به فعالیت نمود که بعد از ۳ سال نام آن به Citizen Finetech تغییر نام یافت.

کمپانی ساعت‌سازی میوتا دپارچر تخصصی طراحی و توسعه موتور ساعت در کمپانی سیتی‌زن است. ساخت موتور به عنوان قلب تپنده ساعت با توجه به پیچیدگی و ظرافت بالایی که دارد جز تکنولوژی‌های سطح بالا (های تِک) محسوب می‌شود و تنها تعداد انگشت‌شماری از برندهای ساعت، خودشان موتور ساعت‌هایشان را تولید می‌کنند؛ سیتی‌زن با در اختیار داشتن حدود سی‌درصد از بازار جهانی موتور ساعت توسط کمپانی میوتا، یکی از بازیگران اصلی صنعت ساعت‌سازی جهانی است.

در سال ۱۹۷۳ تولید مگنت برای موتورهای تولید این کمپانی و در سال ۱۹۷۴ شروع تولید ساعت های الکترونیکی آغاز شد و در ادامه و در سال ۱۹۷۵ تولید تراشه های چنگالی نمود. در سال ۱۹۷۶ میلادی کمپانی سیتیزن یا همان میوتای ژاپنی اقدام به تولید کریستال اوسیلاتار نمود و توانست ساعت هایی با طراحی زیبا و چشمگیر را راهی بازارهای جهانی کند.

شرکت میوتای ژاپن

مدیران کمپانی میوتا که بشدت در حال پیشرفت و در اندیشه توسعه خود بودند به فکر تولید ساعت مچی اتوماتیک افتادند که با تولید ساعت های کوآرتز اوسیلاتور در سال ۱۹۷۷ این ایده را عملی نموند.

توسعه کمپانی میوتا در سال ۱۹۷۸ بار دیگر با تولید ساعت مچی با متریال سرامیکی و حتی استفاده جنس سرامیکی در بند ساعت دچار تحول جدیدی شدکه منجر به تولید کریستال های خالی با فرکانس بالا در سال ۱۹۸۲ شد.

کمپانی میوتا را می توان از آن دسته برندهایی دانست که وقتی پا به عرصه دنیای ساعت مچی گذاشت در هر محله سعی در توسعه و بزرگتر شدن داشت. تولید لوله های کاتود که در صفحه نمایش کاربرد دارند و همچنین شیشه های عایق در سال ۱۹۸۵ انجام پذیرفت. یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۶ به تولید منشورهای نوری و صفحه نمایش الکترونیکی پرداخت که در ادامه و در سال ۱۹۸۷ تولید فرول برای ارتباطات نوری را شروع نمود.

شرکت هایی که از با شرکت میوتا همکاری می نمایند

از معروفترین تولیدات این کمپانی معروف، موتور ساعت مچی ۸۲۱۵ میوتا (Miyota 8215) است که در بسیاری از برندهای معروف جهانی مانند سون فرایدیSEVENFRIDAY” و بارز “barez”مورد استفاده قرار گرفته است.

از دیگر تولیدکنندگان ساعت مچی که از این نوع موتور استفاده می کنند می توان به : Bernhardt Watches, Camel, Citizen, Dugena, Festina, Jacques Lemans, Kyboe, Invicta, Lip, Laco and Perseo اشاره نمود.

شرکت تولید کننده محصولات صنعتی “Most Crown Industries” در سال ۱۹۹۰ در هنگ‌هنگ تاسیس شد و تغییر نام این شرکت به میوتا در سال ۱۹۹۱ انجام پذیرفت.

تولید قطعات کاتود برای استفاده در لوله کاتود در سال ۱۹۹۲ انجام پذیرفت و تولید مگنت های صمغی و چسبنده در سال ۱۹۹۳ انجام پذیرفت. در ادامه شرکت Harvestine در هنگ هنگ تاسیس و کارگاه Kitsmimaki در سال ۱۹۹۵ تاسیس و شروع به فعالیت نمود.

۲۰۰۰ : تولید صفحه نمایش های کوچک با کریستال مایع فرولکتریک در آغا شد.

۲۰۰۱ : شرکت اکترونیک کرون در ووژن در کشور چین تاسیس شد.

۲۰۰۳ : در ادامه شرکت قطعات الکترونیک سیمو نیز توسط این کمپانی در سوژو چین تاسیس شد.

۲۰۰۴ : شرکت گوانزو کرون الکترونیک نیز در همین سال در گوانجو چین تاسیس شد.

۲۰۰۵ : در این سال به شکل مبادله سهام شرکت میوتا تحت مالکیت شرکت سیتیزن “citizen” در آمد که چندی بعد ترکیب این دو باعث تغییر نام کمپانی سیتیزن به Citizen Miyota شد و Yamayuri Works نیز تاسیس شد.

۲۰۰۶ : تولید Tin-Film Submount آغاز گردید که با شرکت Miyota Precision ترکیب شد.

۲۰۰۷ : شرکت MOYOKO Precision در شهر مویوکو ، در دوره ریاست نیجاتا تأسیس شد.

۲۰۰۸ : همراه با تغییرات در ساختار مدیریت تجاری گروه CITIZEN در تاریخ ۱ ژولای ، شرکت Miyota و شرکتCitizen Miyota از طرف شرکت FINETECH MOYOTA با یکدیگر ادغام شدند .

۲۰۰۹ : پنجاهمین سالگرد تأسیس شرکت وتولید محصولات GYRO SENSOR جشن گرفته شد. شرکت قطعات الکترونیک سیمو نامش را به شرکت قطعات Citizen Micro تغییر داد.

۲۰۱۰ : شرکت ساعت Citizen Miyota واگذار گردید.

منبع اختصاصی : فروشگاه ساعت میکاواچ – شرکت میوتای ژاپن

بهترین موتور ساعت – موتور ساعت eta – قیمت موتور ساعت مچی – انواع موتور کوارتز – موتور ساعت سوئیسی – خرید موتور ساعت مچی اتوماتیک – اجزای موتور ساعت مچی – موتور کوارتز چیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *