معرفی برند اسپریت ESPRIT

ESPRIT, ساعت مچی اسپریت, ساعت اسپریت

شرکت سهامی عام اسپریتEsprit” در سال 1968 توسط سوسی و داگ تامپکینز (Susie and Doug Tompkin) در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا تاسیس شد. زمینه کاری برند اسپریت در زمین تولیدات کیف و کفش، مبلمان اتاق خواب و همچنین ساعت وجواهرات است که نام و برندی قابل اعتماد و با کیفیت در سراسر جهان است.

معنی کلمه اسپریت به معنای آرامش و روح آزاد است، این معنا را می توان در تولیدات این برند مشاهده نمود که در عین خاص بودند دارای طراحی زیبا و چشم نواز هستند.

بیشترین طرفداران برند اسپریت را می توان کودکان و بانوان نامید که از پر فروشترین گروه محصولات آن می توان به گروه Core و Collection اشاره نمود.

معرفی گروه Core

در این گروه که انوع ساعت مچی اسپریت در آن وجود دارد تنوع بسیار بالایی است. ساعت مچی های اسپریت همگی دارای موتور کوآرتز هستند و متریال های بکار رفته در محصولات آن عاری از مواد شیمایی و مضر هستند.

تنوع ساعت مچی اسپریت بسیار مناسب است و در انواع بند چرم و بند فلزی تولید می شوند که همگی از قاب ضد زنگ استینلس استیل بهره می برند. همچنین ساعت های تولیدی برند اسپریت دارای قابلیت ضد آب و دارای 24 ماه گارانتی بین المللی هستند.

معرفی برند اسپریت ESPRIT

سوسی و داگ تامپ کینز در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت داشتند. با ایجاد برند اسپریت علاوه بر ایجاد درآمد برای خود می توانستند با آن، به فعالیت های خود در زمینه محیط زیست ادامه دهند.

شروع فعالیت آنها نیز همانند بسیاری از برندهای معروف با قدم های کوچک همراه بوده است. در ابتدا آنها به دلیل نبود سرمایه کافی، آپارتمان شخصی خود را به عنوان دفتر مرکزی خود معرفی نمودند.

آنها در ابتدا تمرکز خود را بر روی انجام خلاقیت های ذهنی و طراحی که بر عهده سوسی بود و انجام کارهای مالی که به عهده داگ بود متمرکز کردند. شرکت با نام اسپریت د کورپ (Esprit de Corp) و با هفت خط تولید فعالیت خود را آغاز نمود.

طراحی لوگوی اسپریت (لوگوی معروف استنسیل) در سال 1979 توسط جان کاساندو (John Casado) در کالیفرنیا طراحی شد.

سال 1980 را می توان یکی از دوران های سخت این کمپانی بود که فروش آنها بسیار پایین آمد. سال های 2007 تا 2008 فروش جهانی برند اسپریت مبلغی بالغ بر 3.25 میلیارد یورو بود است. در سال 2012 نیز بار دیگر این کمپانی دچار فروش کم محصولات خود در آمریکای شمالی شد که یکی از علت های اصلی آن رقابتی عمل نکردن آن در این بازار بود که، موجب بسته شدن فروشگاه های اسپریت در آن مناطق شد.

در سال 1988 شرکت اسپریت، برند ای‌دی‌سی را برای حضور در دنیای مد و قابل پسند برای قشر جوان ایجاد نمود که در زمینه تولید پوشاک فعالیت می کند. این سال را می توان شروع رسمی فعالیت اسپریت در زمینه طلا و جواهر دانست.

کمپانی اسپریت چشم اندازی دور برای پیشرفت داشت که در این مسیر نیز بسیار موفق عمل نمود. برند ESPRIT، امروز در بیش از 40کشور جهان دارای نمایندگی فروش و بیش از 15000 هزار کارمند است.

در حال حاضر کمپانی اسپریت دارای 1/1 میلیون متر مربع فضای فروشگاهی در بیش از 40 کشور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *