معرفی برند امگا | OMEGA

معرفی برند امگا

امگاOmega SA” نام یکی دیگر از معروف‌ترین های دنیای ساعت مچی است که در کار خود کهنه کار بوده و بیش از ۱۶۰ سال قدمت دارد.

کمپانی امگا توسط لویی برانت “Louis Brandt et Frère” در سال ۱۸۹۲ در شهر Biel/Bienne و در کشور سوئیس تاسیس شد . ساعت های امگا انتخاب اول ناسا و اولین ساعت در ماه در سال ۱۹۶۹ بودند.

محصولات تولیدی امگا دارای اصالت و زیبایی خاص خود است که در طول تاریخ بسیاری از افراد مشهور جهان جه پادشاهان چه روسای جمهور و چه ستاره های معروف در هنر را به سمت خود کشانده است.

از جمله طرفداران معروف و با شهرت جهانی ساعت مچی امگا می‌توان به ؛ میخاییل گورباچف، پرنس ویلیام سوم، باز آلدرین، جان اف کندی، الویس پریسلی، جورج کلونی و پاپ جان پل دوم اشاره نمود.

امگا توانست با حضوری قدرتمند در بسیاری از مسابقات ورزشی مهم جهانی حضور داشته باشد. در سال ۱۹۳۲ قابلیت کرنومتر بکار رفته در ساعت مچی امگا توانست با ثبت دقیق زمان خود به صورت متوالی در مسابقات المپیک مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی برند امگا | OMEGA

Louis Brandt بنیانگذار کمپانی امگا می باشد که در سال ۱۸۴۸ در شهر La Chaux-de-Fonds اولین شرکت خود را در زمینه ساعت مچی با نام La Generale Watch افتتاح نمود. فعالیت اولیه Louis Brandt در زمینه تولید ساعت های جیبی بود.

برای فروش محصولات خود، Louis ساعت های را از مسیر انگلستان و بعد ایتالیا و به اسکاندیناوی که مهمترین بازار فروش آنها بود ارسال می کرد.

در سال ۱۸۹۲ این کمپانی سوئیسی در شهر Bienne توسط لویی برانت تاسیس شد. همانطور که اشاره شد ابتدای فعالیت برند امگا در تولید ساعت های جیبی بود که در ادامه با فعالیت به تولید ساعت مچی روی آورد. در ادامه عنوان اولین ساعت مچی زنگ دار را نیز در سال ۱۸۹۳ در نمایشگاه جهانی شیکاگو بدست آورد.

حضور پسران Louis Brandt در کمپانی او به اسم های سزار و لوئیس موجب اتفاق های بزرگ در زمینه قابل تعویض شدن اجزا و قطعات ساعت شد. و این آغازی بود برای شکل گیری برند امگا که قابلیت تعویض قطعات را داشتند که در آن زمان هنوز زیر مجموعه شرکت La Generale Watch بود.

در سال ۱۹۰۳ بخاطر پیشرفت و موفقیت های پی در پی امگا شرکت La Generale به امگا اجازه داد خود تبدیل به یک شرکت جداگانه شود.

در ادامه معرفی برند امگا میپردازیم به یکی از اتفاقات بدی که برای کمپانی امگا افتاد و آن هم مرگ سزار و لوئیس در سال ۱۹۰۳ بود. این اتفاق منجر به تغییر مدیریت شرکت امگا، با دارا بودن ۸۰۰ کارمند و با تولید سالانه ۲۴۰٫۰۰۰ هزار محصول شد و رسیدن این مقام به چهار پسر جوان او که بزرگترین آنها ۲۴ سال داشت به نام پال شد.

سعی در ادغام ! 

Brandt موسس امگا بود که تاثیر حضور او را در ۵۰ سال بعد نیز می توان مشاهده و احساس نمود. شکل گیری جنگ جهانی دوم موجب مشکلات اقتصادی برای بسیاری از کمپانی پیش آمد که روی کمپانی امگا نیز تاثیر گذار بود. وجود این مشکلات موجب به فکر افتادن Louis برای اتحاد میان کمپانی امگا با دیگر کمپانی های معروف تولید کننده ساعت مچی شد. در سال ۱۹۲۵ و در ابتدا او تلاش زیادی برای شکل گیری اتحاد میان کمپانی خود و TISSOT نمود که در ادامه سعی در ایجاد اتحاد میان خود و گروه SIHH نمود که دومین گروه مهم ساعت سازی در سوئیس به شمار می رفتند و تا سال ۱۹۳۰ در ژنو ادامه داشت.

موفقیت های امگا

در سال ۱۹۰۰ امگا موفق به تولید ساعتی شد که مقاومت بالایی از خود در برابر شرایط بد آب و هوایی همانند گرمای شدید، سرمای شدید، طوفان شن و باران های شدید نشان داد. این مدل مورد توجه مراکز نظامی واقع شد و در جنگ بوئر توسط افسران بریتانیایی مورد استفاده قرار گرفت.

رنه باوارت به علت تولید ساعتی با قابلیت ضدآب و اعدادی عربی را پدر ساعت های سیمستر “Omega Seamaster” می دانند. سال ۱۹۴۰ اولین قدم های تولید این ساعت مچی نمادین را برداشت و در سال ۱۹۴۸ موفق به تولید نمونه نهایی و انبوه آن شد.

امگا اسپیدمستر “Omega Speedmaster” نام یکی دیگر از محصولات پرفروش و محبوب امگا است که در سال ۱۹۵۷ معرفی شد. ساعت مچی امگا دارای قابلیت ضد آب، تاکی متر و با رنگ صفحه مشکی و عقربه های نقره ای بود که مورد توجه علاقمندان دنیای ساعت مچی قرار گرفت.

معرفی برند امگا

اما سال ۱۹۶۹ نقطه ای درخشان در تاریخچه کمپانی امگا است. در این سال ناسا از میان اینهمه برند معروف همچون رولکس و …، برند امگا را برای ساعت رسمی ناسا در اکتشافات فضایی انتخاب نمود. بدین ترتیب عنوان اولین ساعت مچی که پا به فضا گذاشت را امگا به خود اختصاص داد و توجه همگان را به خود جلب نمود.

در سال ۱۹۷۰ رقابت بین دو کمپانی رولکس و امگا برای فروش محصولات خود رو به فزونی گرفت و رقابت بر سر دریافت عنوان “پادشاه برند ساعت سوئیسی” به اوج خود رسید.

سال ۱۹۸۳ دو گره بزرگ ساعت سازی جهان یعنی SSIH و ESUAJ با هم تلفیق شدند که در سال ۱۹۸۸ نام این گروه سواچ تغییر نام پیدا کرد. گروه سواچ اکنون یکی از بزرگترین دارنده های برندهای معروف جهانی در زمینه ساعت مچی است که برندهای معروفی چون؛ سواچ، امگا، بلانکپِین (Blancpain) و بِرگِت (Breguet) را دارا است.

امگا برخلاف رقیب اصلی خود یعنی رولکس انعطاف پذیری بیشتری برای تغییر و رقابت با سایر برندها نشان میداد. این نوع نگاه امگا باعث شد که به سمت رقابت با برندهای ژاپنی که در فکر توسعه کوآرتز بودند پیش برود که در آن زمان سیتیزن و سیکو در این زمینه پیشرو بودند.

حضور امگا در عرصه ورزش

بخاطر موفقیت های چشمگیر امگا و خوش نام بودن آن در تولید محصولات با کیفیت بارها به عنوان وقت نگهدار رسمی بازی های المپیک انتخاب شد. در سال ۲۰۰۶ توانست در المپیک زمستانی و در سال ۲۰۱۰ به عنوان وقت نگهدار رسمی المپیک تابستانه انتخاب شود.

در طی ۲ سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ آقای Michael Phelps شناگر و دارنده مدال طلای المپیک به عنوان سفر OMEGA در مسابقات خود ساعت مچی مدل Seamaster Planet Ocean را مورد استفاده قرار می داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *