معرفی برند رادو RADO

رادوRADO” نام یکی دیگر از سازندگان معروف ساعت مچی است که همانند بسیاری از برندهای معروف جهانی در کشور سوئیس تاسیس شده است.

برادران فریتز به نام های ارنست، ورنر و اشلوپ کارخانه ساعت سای Schlup & Co را در سال 1917 در شهر Lengnau کشور سوئیس تاسیس شد که بعدها با نام رادو شناخته شد.

کمپانی رادو را می توان یکی از موفق ترین و مبتکرترین سازندگان ساعت مچی در میان برندهای جهانی دانست که توانستند در مدت کوتاهی بسیار خوش بدرخشند.

“اگر بتوانیم چیزی را تصور کنیم، پس قطعا می‌توانیم آن را تولید کنیم“. این شعار کمپانی رادو است که وافعا در خود نیز با موفقیت های چشمگیر آن را به نمایش گذاشتند.

معرفی برند رادو RADO

شرکت Schlup & Co، در ابتدا شروع کوچکی داشت و در واقع می توتن گفت آنها کار خود را با یک کارگاه کوچک که خانه کوچک پدریشان بود آغاز نمودند. با گذشت زمان تبدیل به یکی از بزرگترین سازندگان ساعت مچی در جهان شد. شروع رشد کمپانی رادو را می توان بعد از پایان جنگ جهانی دوم دانست که بسیاری از شرکت ها دچار ورشکستگی و ضررهای زیادی شده بودند.

1950 و انتخاب نام رادو

تغییر نام شرکت Schlup & Co به RADO بعد از چهل سال و در سال 1950 اتفاق افتاد که تا آنزمان به دلیل سیاست های خوب مدیران آن، دارای 61 نمایندگی فروش در کشورهای مختلف بود.

در همین سال اولین کلکسیون ساعت های خود را به نمایش گذاشتند و از معروفترین کارهای رادو در آن زمان می توان به سری Golden Horse اشاره نمود. ساعت های Golden Horse را می توان اولین ساعت ضد آب تولیدی برند رادو دانست که توانست بسیار موفق باشد.

سال 1962 و مدل DiaStar

رادو نیز همانند بسیاری از کمپانی های معروف ساعت سازی میل زیادی به پیشرفت و قبضه کرد دنیای ساعت مچی داشت که در سال 1962 سری DiaStar را تولید نمود. DiaStar نام یکی از موفق ترین ساعت های تولیدی شرکت رادو می باشد که لقب اولین ساعت ضد خش در جهان را به دوش میکشید. رادو در تولید سری diastar و برای ایجاد قابلیت ضد خش بودن از پودر کاربید تنگستن در متریال ساخت این مدل استفاده نمود که موجب فروش فوق العاده این مدل در سراسر جهان شذ.

1972 اولین ساعت رنگ طلایی

رادو با اینکه با قدم های کوچک وارد دنیای ساعت مچی شد ولی در ادامه با پرش های بلند توانست جای خود را در بازار جهانی ساعت مچی ثابت نماید. تولید رو به رشد شرکت رادو در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی ادامه داشت تا اینکه رادو موفق به تولید یکی از محصولات خاص خود شد.

1986 تولید سرامیک ضد خش

سرامیک ضد خش یکی از جمله بهترین دست آوردهای رادو بود که به نوعی یک انقلاب بزرگ در صنعت ساعت سازی ایجاد کرد. این نوع سرامیک با هیچ جسم نوک تیزی خراشیده نمیشد و کاملا آنها را دفع می نمود و تا دهه نود از آن در تولیدات خود استفاده نمودند.

1993 مدل Sintra

یکی دیگر از نوآوری های این کمپانی، تولید انواع ساعت مچی رادو بودکه جرو اولین هایی بودند که با سرمت (سرامیک) ساخته میشدند و ترکیبی از تیتانیوم که با فلز ترکیب شده است بود.

1998 مدل Ceramica

رادو برای متنوع تر و زیباتر شدن محصولات خود در سال 1998 مدل Ceramica را معرفی نمود. مدل سرامیکا دارای رنگبندی بسیار زیبایی بود و در ساخت آن از هیچ فلزی استفاده نشده بود ولی ظاهر آن فلز مانند بود که رنگ های زیبایی را از خود نشان میدادند.

2003 مدل V10K

رادو برای عقب نمادند از ساعت های لوکس و مجلل در سال 2003 V10K را به دنیای ساعت مچی معرفی نمود. این برای الین بار بود که در تولیدات خود از الماس بهره میجست که این مدل بسیار زیبا و پرطرفدار بود.

2011 و ساعت های نازک

حرکت بعدی rado برای تکمیل تر شدن مجموعه خود تولید ساعت هایی بود که قطر بدنه کمتری داشتند که در سال 2011 موفق به تولید ساعت فوق العاده نازک خود با ضخامت 5 میلیمتر شد.

2012 و تولید ساعت های ورزشی

از جمله اقدامات بعدی رادو برای بودن در همه ی سبک های ساعت مچی ارائه مدل HyperChrome است که برای رشته های ورزشی کاربردی بود.

2013 و مدل Esenza Touch

رادو برای پیشی گرفتن از رقبای خود همیشه سعی در ارائه نوآوری های جدید داشته و یکی از آنها در مدل Esenza Touch بکار رفته است. سری Esenza Touch را می توان به راحتی و تنها یک لمس و ضربه ساده به راحتی تنظیم کرد.

عکس محصولات رادو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *