معرفی برند پتک فیلیپ Patek Philippe

معرفی برند پتک فیلیپPatek Philippe

پتک فیلیپPatek Philippe & Co” یکی دیگر از برندهای معروف و جهانی در زمینه تولید ساعت و ساعت مچی است. پتک فیلیپ همانند دیگر سازندگان مشهور دنیای ساعت در کشور سوئیس و  ژنو قرار دارد.

پتک فیلیپ در سال 1852 تاسیس شد و از همان ابتدا اقدام به تولید ساعت جیبی و ساعت مچی لوکس نمود که در سراسر جهان برندی معروف و شناخته شده می باشد.

پادشاه ساعت لقبی است که این برند سوئیسی اختصاص داده شده است. علت نام گذاری این لقب پیچیده بودن ساخت محصولات خاص پتک می باشد که بسیار هم گرانقیمت هستند.

در سال 2009 و در یک حراجی در نیویورک ساعت مچی پتک فیلیپ مدل 3974 رکورد گرانقیمت ترین ساعت جهان را شکست و با قیمت 21 میلیون دلار فروخته شد.

پتک را می توان با قدمتی نزدیک به دو قرن، یکی از قدیمیترین تولید کنندگان ساعت در جهان به شمار آورد که همیشه رو به جلو و موفق حرکت نموده است. بعضی از محصولات خاص پتک، به دلیل ساختار خاص مکانیکی خود در رده گران‌قیمت‌ترین ساعت مچی در جهان هستند.

افراد مشهور زیادی از طرفداران محصولات پتک فیلیپ بوده اند مانند: ملکه ویکتوریا، جان اف کندی، آلبرت اینیشتن، ماری کوری و بسیاری از مشاهیر و بزرگان تاریخ.

پتک در سراسر جهان دارای مراکز فروش و توزیع است که با دارا بودن بیش از 400 نقطه مرکز خرده فروشی در سراسر جهان محصولات خود را عرضه می نماید.

تاریخچه پتک فیلیپ

آنتونی نوربرت پتک “Antoine Norbert Patek” یک مهاجر لهستانی و موسس اصلی برند پتک فیلیپ می باشد که در سال 1839 در ژنو سوئیس این برند را ثبت و شروع به فعالیت نمود.

پتک در 12 ژوئن 1812 در پیاسکی که نام دهکده کوچکی در لهستان است متولد شد. درگیری های سیاسی بین روسیه و لهستان مصادف بود با دوران کودکی و نوجوانی او که موجب فعالیت او در این زمینه شد. در ادامه او به عنوان سرباز به ارتش لهستان ملحق شد و به دلیل وظیفه شناس بودن به او مفتخر به دریافت مدال افتخار نیز شد.

با بالا گرفتن درگیری های لهستان و روسیه و برتری روسیه که موجب نفوذ آنها به لهستان شد، بسیاری از افراد و سیاستمداران مجبور به مهاجرت و ترک کشور خود شدند.

آنتونی نیز از جمله این افراد بود که مجبور به مهاجرت به کشورهای غرب اروپا شد. پاریس اولین مقصد او بود با بالا گرفتن مشکلات سیاست های مهاجرپذیری فرانسه آنجا را ترک و راهی سوئیس شد.

حضور او در کشور سوئیس مهد تولید ساعت سازی جهان و علاقه او به دنیای هنر موجب جذب شدن او به این صنعت شد. در ابتدا نام خود را به  Antonie Nobert de Patek تغییر داد و در ادامه و با آشنایی پتک با فرانکویس کاپکFrancois Czapek” که او نیز یک ماجر لهستانی بود شرکت Patek, Czapek & Cie را با همکاری یکدیگر ور در سال 1939 تاسبس نمودند.

فرانسیس متولد جمهوری چک بود و از یکی از افراد شناخته شده در صنعت ساعت سازی در ژنو سوئیس بود.

سیاست تولید کم ولی با کیفیت بالا

شروع فعالیت پتک مبنی بر تفکری خاص و درست بود، سیاستی که با تولید محدود ولی با کیفیت بالا انجام میپذیرفت. این سیاست موجب پیشرفت سریع و موفقیت چشمگیر آن شد، به شکلی که در سال فقط 200 ساعت با کیفیت تولید می کردند.

یکی از فواید شراکت فیلیپ و کاپک که هر دو لهستانی بودند استفاده از نمادها و رسومات تاریخی لهستان در طراحی خای خود بود. با پیشرفت کار آنها و شکل گیری موفقیت های اولیه روابط کاری آنها به مشکل مواجهه شد و تصمیم به لغو شراکت خود گرفتند.

جین آدرین فیلیپ

پتک در سال 1844 برای مشاهده یک نمایشگاه که در مورد محصولات صنعتی بزرگ در فرانسه برگزار شده بود مسافرت کرد، که در آنجا با شخصی به نام جین آدرین فیلیپ “Jean Adrien Philippe” آشنا شد.

فیلیپ یک متخصص جوان در صنعت ساعت سازی بود که این استعداد را از پدرش که یک ساعت ساعز مشهور است به ارث برده بود. پدرش توانسته بود با ایجاد نوآوری در ساعت های تولیدی خود، بسیار مشهور شود. یکی از خلاقیت های منتسب به او چگونگی ساخت ساعت هایی که برای کوک شدن نیازی به کلید ندارند بود که بعد از به ثمر رسیدن این ابتکار در مورد آن یک کتاب نیز نوشته است.

 

معرفی برند پتک فیلیپ

در سال 1945 پتک موفق به جذب فیلیپ بعنوان شریک جدید و همچنین مدیر فنی شد و نام شرکت را نیز به Patek & Cie تغییر داد. با شروع همکاری این دو و موفقیت های آنها، پتک در سال 1851 نام او را در نام محصولات خود گنجاند و منجر به شکل‌گیری برند افسانه‌ای Patek, Philippe, & Cie شد.

شکل‌گیری اتحاد جدید پتک و فیلیپ و همچنین ذوق و خلاقیت فیلیپ نسبت به جابجا کردن مرزهای نوآوری موجب شکل‌گیری مواردی شد که در دنیای امروزه هم برندهای دیگر از آنها در تولید محصولات خود بهره می برند.

یکی از مشکلاتی که در دهه‌های ابتدایی قرن 19 سازندگان ساعت با آن مواجه بودند این بود که برای کوک شدن ساعت ها حتما نیاز به یک کلید ویژه بود. از دیگر مشکلات این کلید این بودکه به صورت جداگانه همراه ساعت ارائه میشد که امکان گم شدن آن را نیز افزایش میداد.

فیلیپ، طرحی در ذهن خود برای حذف آن کلید داشت و این طرح موجب شکل گیری دکمه‌ای که شبیه پیچ‌های امروز است میشد. فیلیپ با ارائه این طرح و با به ثمر رساندن آن، موفق به دریافت مدال طلای نوآوری در نمایشگاه صنعتی فرانسه شد. پتک با دیدن این فن آوری و مشاهده ذهن خلاق فیلیپ، برای همکاری با وی علاقمند شد.

یکی از نکات مورد توجه پتک و فیلیپ ایجاد یک تحول ظاهری در ساعت های تولید خود بود که موجب استخدام افرادی خلاق در زمینه طراحی شد که در نوع خود نیز حرفه ای بودند. طراحی های انجام شده برای استفاده از متریال های زینتی و حکاکی و مینیاتور تمرکز داشت که شکل و ظاهر خاص و متفاوتی را برای مشتریان خود ایجاد می کردند.

سفرهای زیاد

پتک برای پیشبرد اهداف خود و معرفی برند خود به جهانیان دست به سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشت. فیلیپ نیز بعنوان شریک و مسئول بازاریابی و طراحی های شرکت نیز با تلاش کمک های زیادی برای پیشرفت این برند جهانی نمود.

یکی از دست آوردهای مهم فیلیپ در سال 1863 بود که موفق به ابداع فنر ضد لغزش برای کوک کردن ساعت شود که می توان گفت این اختراع او پایه ریزی برای توسعه ساعت های اتومات شد. این فنر مانع از فشرده شدن و کوک شدن بیش از حد ساعت میشد. امروز فنر لغزنده در ساعت های اتومات نقش حیاتی دارد و موجب جلوگیری از عملکرد نادرست ساعت می شود.

عمومی سازی استفاده از ساعت مچی

اختراع ساعت مچی به قرن بازمیگردد ولی چون بعنوان یک محصول زینتی از آن یاد میشد استفاده عمومی کمتری داشت و تا قرن 20 این تفکر رایج بود. در سال 1868 پتک موفق به تولید محصولی شد که می‌توان آن را تحولی در استفاده عمومی از ساعت مچی دانست. اولین خریدار این محصول فردی به نام کنتس کاسکویکز از مجارستان بود که توانست این مدل اسطوره ای پتک فیلیپ را صاحب شود.

این محصول بسیار مورد توجه خانوده های اشرافی و سلطنتی بود که دارای حکاکی زیبا و با درخشندگی جواهرات استفاده شده در آن و یک دستبند طلایی خاص بود بسیار جلب توجه می نمود.

با معرفی این محصول و استفاده عمومی از ساعت مچی، افراد معروفی در سراسر جهان نیز مشتاق استفاده از ساعت مچی شدند. از جمله مشتریان آن دوره ساعت مچی پتک فیلیپ را می توان به ویکتور امانوئل پادشاه ایتالیا، سلطان حسین کامل از مصر، و پرنس آلبرت و ملکه ویکتوریا از انگلستان اشاره نمود.

معرفی برند پتک فیلیپ

مرگ اسطوره و تغییر زیرساخت

پتک، بنیان‌گذار اول برند پتک فیلیپ در سال ۱۸۷۵ به بیماری سختی مبتلا شد و در مارس سال ۱۸۷۷ از دنیا رفت. تنها پسر او یعنی لئون، علاقه‌ای به صنعت ساعت‌سازی نداشت و در نتیجه، تلاشی برای ورود به مدیریت شرکت پدرش انجام نداد. او در عوض، سهم خود از شرکت را به مبلغی قابل‌توجه فروخت که سرمایه‌ی به‌دست آمده، برای ادامه‌ی کل زندگی‌اش کافی بود. موقعیت مدیریتی پتک بزرگ به دامادش جوزف آنتونی بناسی فیلیپ رسید. درنهایت، شرکت پتک فیلیپ تحت مالکیت فیلیپ، بناسی فیلیپ و ۳ کارمند شرکت قرار گرفت که سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در آن انجام داده بودند.

 

تاریخچه پتک فیلیپ به روایت تصویر

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

معرفی برند پتک فیلیپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *