معرفی برند کاسیو Casio

معرفی برند کاسیو Casio

کاسیو “Casio Computer” (به ژاپنی: カシオ計算機株式会社) نام شناخته شده در صنایع مختلف و یک شرکت الکترونیکی و چند ملیتی می باشد. دامنه فعالیت و تولیدات برند کاسیو بسیار متنوع هستند مانند؛ انواع ساعت و ساعت مچی، ساعت اتمی، ماشین حساب، دوربین فیلم برداری و دیجیتال، لپ تاپ، تلفن همراه و انواع سازهای کلیدی و سازهای موسیقی.

تاسیس شرکت کاسیو در سال 1946 توسط تادائو کاشیو “Tadao Kashio” که یک مهندس ژاپنی بود انجام پذیرفت. دفتر مرکزی کاسیو در حال حاضر در ژاپن و شهرهای توکیو و شیبویا قرار دارد که سهام با ارزش آن در بازار بورس توکیو معامله می شود.

معرفی برند کاسیو Casio

سال 1983 را می توان شروع به معروفیت رسیدن و جهانی شدن کاسیو نامید که توانست اولین ساعت ضد ضربه ساخت خود را تولید نماید. این ساعت ها دارای ویژگی های مفیدی چون صفحه نمایش دیجیتال با قابلیت نمایش تقویم هوشمند بود که در آن زمان یک مزیت و برتری به شمار می آمد. بیشترین سهم در به موفقیت رسیدن این برند را تولید سری جی شاک می توان نامید که منجر به جلب توجه افراد مشهوری چون خواننده معروف آمریکایی kanye west شد و موجب رشد چشمگیر فروش آن شد.

عکس هایی از ساعت مچی جی شاک

کاسیو دست به تولید گوشی های خلاقانه و جوان پسند در سبک ساعت های جی شاک نیز زد که به دلیل تمرکز بر پیشرفت سایر تولیدات آن را کنار گذاشت.

در واقع می توان کاسیو را پرچمدار محکم نمودن جای پای ساعت های هوشمند را در سراسر جهان دانست.

کاسیو در سال 1957 توانست اولین ماشین حساب کوچک جهان را تولید نماید. روند رو به رشد کاسیو با انقلاب دیجیتالی کردن دوربین ها ادامه یافت. از جمله تولیدات موفق کاسیو را در زمینه انواع دستگا های موسیقی در دهه های 1990 تا 2000 است که توانست بسیار در این حوزه خوش بدرخشد.

همانطورکه اشاره شد تادائو کاشیو بنیانگذار کمپانی کاسیو بود که تا سال 1988 یعنی بعد از طی شدن 28 سال از سمت خود بازنشسته شد. در ادامه برادر او توشیو کاشیو به ریاست این کمپانی منصوب شد که به طور همزمان برادران دیگر تادائو، قسمت های مختلف دیگر را مدیریت می کردند.

تادائو تا قبل از مرگش به عنوان مشاور در شرکت خود فعالیت می کرد، تا اینکه در سال 1993 و ذر پنجم مارس و در سن 75 سالگی در بیمارستان مرکزی توکیو چشم از دنیا فرو بست. کازوئو از برادران تادائو در سال 2015 به مدیریت کمپانی کاسیو رسید ولی زیاد ماندگار نبود که چند روز بعد از دنیا رفت.

تادائو اعتقاد بسیاری زیادی به تولید محصولاتی با کیفیت بالا را داشت که از جمله و شعارهای معروف تادائو این بود که؛ اگر محصولی به اندازه کافی اوریجینال و خالص نیست، پس قطعا کاسیو نیست.

این نگاه تادائو بر ساخت و تولید محصولاتی با کیفیت موجب ایجاد حس اعتماد جهانی، با شنیدن و دیدن برند کاسیو شد. در حال حاضر هم برند کاسیو جزو محصولات شناخته شده و تاپ در تمامی حوزه هایی که حضور دارد است.

تادائو کاشیو – Tadao Kashio

تادائو کاشیو

تادائو کاشیو را یکی از افراد و کارآفرینانی می توان دانست که در رشد و شکوفایی صنعت کشورش در خلال جنگ جهانی دوم نقش مهمی را ایفا نمود. کاشو در استان کوچی و در کورتا-مورا در یک خانواده معمولی به دنیا آمد. رخ دادن زلزله 1923 که موجب ویرانی توکیو شد برای بسیاری موقعیتی را ایجاد کرد برای کار کردن و برای بسیاری مسیر زندگی و موفقیت هایشان با یک حادثه تلخ شکل گرفته میشد.

در این سال تادائو به همراه خانواده خود برای کار در پروژه های ساخت و ساز به توکیو رفتند. او ابتدا در کارخانه ی بازیافت و بعد در کارخانه تولید مدال برای سربازانی که در جنگ جهانی دوم به سر میبردند کار می کرد.

از خصوصیات مردم ژاپن سخت کوشی و خلاقیت آنهاست که تادائو از آن بهره میبرد و به پیشنهاد رئیس آن شرکت برای ادامه تحصیل به دانشگاه Waseda رفت.

خانواده تادائو مزارع برنج زیادی داشتن و به اصطلاح فقیر نبودند. تادائو به خاطر بیماری و ضعیف بودن از نظر جسمی نمی توانست در جنگ حضور داشته باشد که برای او بسیار سخت و ناراحت کننده بود. این موضوع انگیزه ای برای تادائو شد که در زمینه های دیگر برای ارتش کشور خود فعالیت داشته باشد. از جمله اقدامات تادائو احداص یک کارخنه تولید قطعات هواپیما بود که تامین کننده قطعات هواپیماهای نظامی ارتش هوایی ژاپن بود.

با اتمام جنگ جهانی دوم کشورهای جنگ زده و ژاپن دچار مشکلات اقتصادی زیادی بودند و خانواده تادائو نیز با همین مشکل روبرو بودند. سفارش تجهیزات نظامی نیز متوقف شده بود و همچنین خانه آنها توسط بمباران های، بمب افکن های آمریکایی خراب شده بود.

نیاز مبرم و ضروری به پول موجب این شد که تادائو با سرمایه باقی مانده یک دستگاه فرز ارزان قیمت تهیه نمایند که با استفاده از آن بتواند محصولاتی که نیازمند آن زمان بودند و بسیار پرتقاضا را بسازد.

جابجایی این ماشین سنگین و فاصله 300 کیلومتری تا توکیو، با تلاش و سختی توسط خانواده تادائو هفته ها به طول کشید. و در ادامه برای رسیدن به درآمد، اقدام به تولید محصولاتی چون ماهیتابه، اجاق گاز، بخاری و … نمود.

تادائو کاشیو بعد از فراز و نشیب های بسیار در آوریل سال 1946، توانست شرکت خود را تاسیس نماید که محل آن در توکیو قرار داشت و نام Kashio Seisakujo را بر آن نهاد. با توجه به نیازهای آن زمان اقدام به تولید قطعات مورد نیاز صنایع مختلف و دستگاه های مختلف می نمودند و در ادامه برادر خود را یعنی توشیو که رشته تحصیلی او در زمینه مهارت های برقی بود را نیز جذب شرکت خود نمود.

از اولین تولیدات شرکت تادائو که فروش بسیار موفقی داشت انگشتر نگهدارند سیگار بود که به علت استفاده زیاد مردم ژاپن از دخانیات بسیار پرطرفدار شد. کارهای از این دست موجب کسب درآمد و زمینه ساز برنامه ریزی های تادائو برای پیشرفت آبنده کاری و محصولات خود مانند تولید ماشین حساب شود.

تولید ماشین حساب تمام الکتریکی

1949 زمینه ساز تولد ماشین حساب های کاسیو دانست. زمانی که تادائو در یکی از تئاترهای شهر توکیو به تماشای یک مسابقه محلی نشسته بود انگیزه تولید ماشین حساب تمام الکتریکی در او شکل گرفت. در این بازی یک سرباز آمریکایی با ماشین حساب الکتریکی اولیه در حال رقابت با یک حسابدار ژاپنی بود که از چرتکه برای حساب کردن اعداد و رقم ها استفاده میکرد.

سال 1950 شروع تولید اولین ماشین حساب برند کاسیو بود که از رله های الکتریکی برای انجام فعالیت های خود استفاده می کرد. استفاده از رله های الکتریکی در آن زمان برتری به حساب می آمد در زمانی که بیشتر ماشین حساب ها به صورت مکانیکی و میل لنگ تولید می شدند.

تا سال 2015 شرکت کاسیو دارای 11.592 نفر کارمند و همچنین دارای درآمد 2.7 میلیارد دلاری بود.

ادامه دارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *