مفهوم ساعت مچی ضد آب ؟

درود خدمت علاقمندان دنیای ساعت مچی. در این مقاله به بررسی مفهوم و منظور از ضد آب بودن یک ساعت مچی می پردازیم. همانطورکه میدانید ساعت مچی یکی از عوامل مهم دنیای مد و پوشاک و همچنین در جایگاه خود کاربردی برای بسیاری از مسابقات ورزشی و صنعتی.

بسته به اینکه چه سبکی از ساعت مچی را می پسندید یکسری خصوصیات نیز هستند که باید در مورد آنها اطلاعاتی را بدانید. ضد آب بودن یکی از این خصوصیت هاست که در سایت های فروشگاه ساعت مچی و همچنین پیج ساعت مچی به این خاصیت اشاره شده است و یکی از مواردی است که برای علاقمندان خرید ساعت مچی بسیار مهم می باشد.

مفهوم ساعت مچی ضد آب

به طور عادی ضد آب بودن یک ساعت مچی به معنای این است که با قرار گرفتن در برابر مایعات، این مواد به داخل آن نفوذ نمی کنند که این مفهوم اصلی ساعت مچی ضد آب است.

اما به صورت تخصصی می توان ضد آب بودن یک ساعت مچی را به چند دسته تقسیم نمود.

  • ساعت ضد آب معمولی
  • ساعت شنا
  • ساعت غواصی
  • و ضد بخار

دقت کنید هر کدام از این دسته ها خود دارای جزئیاتی هستند، مثلا هر ساعت می توانند تا عمق مشخصی در آب در مقابل نفوذ مقاومت کنند که این عدد روی کاتالوگ یا خود ساعت نوشته شده است.

نکته بعدی اینکه ساعت مچی که ضد آب است حتما ضد بخار نیست و خیلی ها با خیال راحت ساعت مچی خود را زیر دوش استفاده می کنند که کاری اشتباه است، مگر آن تولید کننده به این قابلیت اشاره کرده باشد.

چه ساعت مچی هایی ضد آب هستند ؟

به طور ساده اگر شما یک ساعت مچی اصل و برند را خریداری کرده اید و به خاصیت ضد آب بودن در آن اشاره شده است، پس با خیال راحت می توانید از آن استفاده نمایید بدون نگرانی. فقط به عدد مقاوت آن توجه کنید که بصورت ناخواسته موجب فشار بیش از حد به ساعت مچی خود نشوید.

ضد آب بودن ساعت مچی های کپی ؟

در ساعت مچی های کپی این موضوع بسیار متقاوت است و نمی توان به نوشته های پشت ساعت ها اعتماد نمود مگر اینکه خود فروشنده آن را تضمین نماید. در ساعت مچی های فیک و پلاستیکی نیز هم عبارت Water Resistant پشت آنها درج شده است که صرفا جنبه ظاهری دارد.

بسیاری از ساعت‌های مچی، های‌کپی دارای کیفیت بالایی هستند و در بعضی موارد چیزی از ساعت های برند کم ندارند مگر در موتور استفاده شده در آنها، و دارای قابلیت ضد آب هستند.

به طور کلی در این بین سوال پرسیدن از فروشنده و دریافت گارانتی بهترین راه است که بتوان از قابلیت ضدآب بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

منبع اختصاصی : فروشگاه ساعت میکاواچ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *